Kontakt: Lucie Morysková, tel.: 606813844

Sádrová forma - Kohout menší

Neohodnoceno
 
 

Dvoudílná sádrová forma menšího kohouta , výška cca 18cm

Dostupnost Momentálně nedostupné
700 Kč
Kód produktu 3225
Kategorie Sádrové formy
Položka byla vyprodána...
 

Forma na odlévání odlitků pomocí licích hmot.Licí hmota se přichytí na vnitřní stranu formy a po vylití zůstává ve formě tvar budoucího odlitku.

Použití : Licí hmotu dobře rozmíchejte, nejlépe pomocí míchadla připevněného na vrtačce.

Formu pevně svažte, lze použít gumy na stažení, já používám na stahování forem lepící pásku na balíky.

Je-li forma větší, raději jí přelepte v nižší a vyšší části, protože likvidace katastrofy způsobené vylitím hmoty z formy je daleko časově náročnější, než doba strávená svazováním formy.

Formu nalijte až po vršek licí hmotou, pokud se voda z licí hmoty vsakuje do formy a hladina licí hmoty ve formě klesá, je potřeba formu dolít.

V závislosti na velikosti formy a na tom, jak byla na začátku forma suchá, určujeme dobu , po kterou má zůstat licí hmota ve formě.

U malých forem je tato doba velice krátká , cca 5-7 minut, u velkých a objemných forem se tato doba prodlužuje na 15 - 20 minut, někdy i déle, je-li forma při opakovaném nalévání již mokrá.

Po vylití licí hmoty z formy nechte formu vykapat dnem vzhůru, pak formu otočte zase zpátky a nechte uschnout.Licí hmotu naléváme samozřejmě zpátky do kbelíku k ostatní licí hmotě, nejlépe přes cedník, aby tam nepadaly drobné, oschlé kousky hmoty a hmotu znovu použijeme.

Pokud se již dno formy neleskne, lze formu rozebrat a vyndat výrobek a  nechat ho doschnout. Po vyndání výrobku lze formu znovu použít.

Formu vždy před novým použitím pečlivě očištěte.Pozor: používáte -li barevné licí hmoty, budou vaše formy samozřejmě zbarveny a při použití bílé licí hmoty budou samozřejmě tuto hmotu barvit.

Hmotnost 10 kg
forma sádrová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: