Kontakt: Lucie Morysková, tel.: 606813844

Keramické hmoty bez ostřiva - točířské

Keramické hmoty jemné, bez ostřiva, jsou hmoty vhodné nejen na točení, ale i na modelování. Tyto hmoty neobsahují tzv. ostřivo - kamínky, jsou většinou velmi vláčné a měkké, hodí se na točení, vyvalování, vykrajování, atd.Tyto hmoty pálíme na přežah ( první výpal) cca okolo 750-900°C, následně dekorujeme a poté pálíme na tzv.  ostrý (druhý) výpal .

U keramických hmot udáváme nejnižší teplotu výpalu, bod slinutí a nejvyšší teplotu výpalu.Pokud nemáte zkušenosti s výpalem té které keramické hmoty, doporučujeme se pro začátek pohybovat při výpalu někde uprostřed intervalu teplot uváděných u jednotlivých keramických hmot.

Není dobré překračovat nejvyšší teplotu výpalu stanovenou výrobcem, Tato teplota se u jednotlivých druhů keramických hmot výrazně liší. Dojde -li k překročení hraniční - nejvyšší teploty ostrého výpalu u keramické hmoty, dochází k deformaci keramické hmoty , deformace výrobku se s přibývající teplotou zvyšuje a keramická hmota se se stoupající teplotou roztéká a mění své fyzikálně - chemické vlastnosti.

U keramických hmot uvádíme ještě teplotu tzv.slinutí, což je bezpečná teplota, která zajišťuje, že keramická hmota bude mít nízkou nasákavost.

 

Nejprodávanější

125
3401125340
Značky

Stránka 1 z 2 - 23 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 23 položek celkem