Kontakt: Lucie Morysková, tel.: 606813844

Hrnčířský kruh Nidec Shimpo RK-55

Neohodnoceno
 
 

Hrnčířský kruh Nidec Shimpo RK-55 je lehký, samostatně stojící model s plynulou regulací otáček. Oblíbený je v zájmových a domácích dílnách a často se používá jako hrnčířský kruh pro děti. 

Dostupnost Momentálně nedostupné
22 337 Kč
Kód produktu 3165
Kategorie Hrnčířský kruh
Položka byla vyprodána...
 

Hrnčířský kruh Nidec Shimpo RK-55 je určen zejména pro domácí nebo příležitostnou zájmovou tvorbu. Dále je ideální jako hrnčířský kruh pro děti. Má plynule nastavitelné otáčky a jedná se tak o nejdostupnější volně stojící kruh s elektronickou regulací otáček na našem trhu. Hrnčířský kruh při své nízké hmotnosti je překvapivě výkonný. Centrovací kapacita je až 12 kg keramické hmoty.
Lehký a kompaktní Pohon točny RK-55 je zajišťován převodem s plochým řemenem, kde je instalován speciální napínací mechanismus s vestavěnou pružinou. V případě potřeby lze řemen snadno dopnout. Díky nízké hmotnosti 23 kg jej snadno převezete, např. v létě na chatu.  Hlučnost a čištění Hrnčířský kruh RK-55 má při provozu hlučnost přibližně 55 dB. Součástí dodávky je dvoudílné záchytné umyvadlo, které je vybaveno osvědčeným systémem rychloupínání pro snadné a rychlé odstranění umyvadla při čištění bez použití nářadí. Je vyrobeno z odolného hladkého plastu, takže se snadno myje.  Regulace otáček Hrnčířský kruh nevyžaduje zvláštní podmínky: zvládne běžnou domácí elektrickou zásuvku (230 V), má minimální spotřebu (100 W) a jeho konstrukce je energeticky účinná. Pohon točny je zajištěn díky převodovému řemenu a rychlost otáček regulujete plynule nastavitelným nožním pedálem od 0 až do 250 otáček/min. Směr otáčení točny lehce změníte přepínačem – nastavíte si ho po směru, nebo proti směru hodinových ručiček podle toho, zda jste pravák, nebo levák, případně jak jste zvyklí. Hrnčířský kruh má elektronickou ochranu proti přetížení, která jej chrání proti poškození.

Přednosti kruhu Nidec Shimpo RK-55 • centrovací kapacita až 12 kg • snadné čištění – dvoudílné záchytné umyvadlo • nízká hlučnost 55 dB • hmotnost pouze 23 kg • plynulé nastavení otáček 0–250 otáček/min • nožní ovládací pedál • možnost volby směru otáčení • odkládací stolek na kalník a nářadí • stabilní konstrukce (3 nohy) • snadné napínání řemene pomocí vestavěné pružiny • pojistka proti přetížení a náhlému roztočení točny • celosvětově známá kvalita japonské značky Nidec Shimpo 

Hlučnost                                      55 dB

Provedení                                   třínohé

Otáčky                                        0 - 250 otáček/min

Motor                                         100 W, AC230 V, 50 Hz

Konstrukce                                 převodový řemen

Směr otáčení                             obousměrný

Regulace otáček                        elektronická, plynulá

Ovládání                                    odnímatelný nožní pedál

Orientační kapacita                   10 kg

Výšková nastavitelnost              ne

Pracovní výška                          točny 517 mm

Stolní model                             ne

Točna                                       lehká hliníková slitina, průměr 300 mm

Volné otáčení při 0 ot./min        ne

Záchytné umyvadlo                  dvoudílné s rychloupínáním

Rozměry                                  560 x 720 x 540 mm

Hmotnost                                 23 kg

Expediční hmotnost                 40 kg


Hmotnost 35 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: