Kontakt: Lucie Morysková, tel.: 606813844

Pw 141 - glazura bílá, lesklá krycí

Neohodnoceno
 
 

Glazura bílá lesklá zirkonová, krycí, tepelná roztažnost glazury:  KTR 58, bezolovnatá, lesklá, balená po 1 kg

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
269 Kč 484 Kč 5 720 Kč od 269 Kč    
Značka Glazura Roudnice
Kategorie Glazury Roudnice
 

Glazury řady Pw jsou spolehlivé bílé fritové glazury bez obsahu olova. Jsou zakaleny křemičitanem zirkoničitým zataveným ve fritě, mají vysokou kryvost, dobrý lesk a značnou chemickou odolnost. Jsou určeny k výrobě užitkové keramiky, obkladaček nebo jako přídavná tavicí složka do polosurových vysokotavných glazur pro teploty 1 150 – 1 250 °C, např. pro sanitární keramiku. Jsou vhodné jako základní glazury pro malbu do syrové glazury majolikovými barvami, případně vypálené pro následnou dekoraci nadglazurními barvami, obtisky, preparáty zlata, platiny a listrovými barvami.

Mají nízkou teplotní roztažnost, a tedy malý sklon k trhlinkování. Jsou vhodné pro bíle i barevně se pálící střep s koeficientem teplotní roztažnosti KTR alfa (20-500 °C) = 55-75 x 10-7 (K-1). Na výrazně kratších střepových hmotách může docházet po výpalu k trhlinkování glazury, na delších hmotách může naopak docházet k odlupování glazury.

Glazury lze probarvovat keramickými barvítky do pastelových odstínů, podle požadované intenzity se volí přídavek barvítka 0,5 – 8 %. Jsou neomezeně mísitelné s barevnými bezolovnatými glazurami řady Pd. Je možné na ně aplikovat stékavé olovnaté glazury řady G a Gmu . Doporučené glazovací techniky: polev, máčení , stříkání apod.

Bílá  lesklá glazura  vhodná pro samostatné použití, popř.do kombinace s některou 
z ostatních lesklých glazur. Dobře kryje, snadno se rozmíchává,lze kombinovat s dalšími glazurami.Nanášet lze štětcem nebo namáčením.

Ředí se vodou v poměru 1:1, dobře rozmícháme a postupně dořeďujeme na požadovanou hustotu.Budete-li používat glazuru na štětec, dolijte ještě cca 1 dl vody, glazura musí být hustší, pokud budete používat glazuru pro namáčení, je potřeba doředit cca 2-3 dl vody dle 
potřeby a způsobu práce s glazurou.

Teplota výpalu : 980 - 1140°C

Podobné produkty

barva bílá
Teplota výpalu 1000 - 1100 °C
barva bílá
teplota výpalu 1000 - 1100°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: