Kontakt: Lucie Morysková, tel.: 606813844

P 016 - glazura transparentní, lesklá krycí

Neohodnoceno
 
  • 1 z 2
 

Glazura transparentní (průhledná), bezolovnatá, lesklá, balená po 1 kg, KTR 47,1

Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
196 Kč 260 Kč 2 500 Kč od 196 Kč    
Značka Glazura Roudnice
Kategorie Glazury Roudnice
 

 

Glazury řady P jsou transparentní bezolovnaté bezbarvé lesklé fritové glazury bez obsahu oxidu olovnatého. Jsou určeny pro teploty výpalu 980-1150 °C, na kvalitním střepu, např. kameninovém, lze některé pálit až na 1200 °C. Mají vysokou chemickou odolnost, proto jsou vhodné především pro užitkovou keramiku, obkladové materiály a rovněž jako přídavná tavidla do transparentních surových živcových glazur pro teploty výpalu 1180-1250 °C. Některé z nich jsou vhodné ke snižování KTR, např. P 001 91 a P 016 91, čímž se odstraní nebo omezí nežádoucí trhlinkování glazur. Jsou určeny pro bíle i barevně se pálící střep s KTR alfa (20-500 °C) = 52 – 70 x 10-7 ( K-1).

Ke ztrátě transparence a vzniku mléčných zákalů může docházet při nižších teplotách výpalu, v příliš silné vrstvě glazury, případně při velmi pomalém chlazení při výpalu.

Glazury lze dobře probarvovat keramickými barvítky na jasné syté odstíny při použití 5-10% barvítka. Jsou vhodné také pro překrytí podglazurních dekorů při vyšších teplotách výpalu (min. 1060°C). Doporučené glazovací techniky: polev, máčení, stříkání apod.

Průhledná, lesklá glazura  vhodná pro samostatné použití, popř.do kombinace s některou 
z ostatních lesklých glazur. Dobře kryje, snadno se rozmíchává,lze kombinovat s dalšími glazurami.Nanášet lze štětcem nebo namáčením.

Často se používá k překrývání engob, engoby pak jsou lesklé, nikoliv režné a dělají dojem glazury.Tento postup je vhodný zejména pro malé děti, protože při nanášení engoby vidí díky barevnosti engob, jakou barvu nanášejí.

Glazury většinou bývají barevné méně a děti tak dost často naplácají na výrobek zbytečné množství barviček....Engobu pak před ostrým výpalem potřete, nebo namočte do průhledné glazury a výsledek je mnohdy lepší než při použití glazur barevných.

Ředí se vodou v poměru 1:1, dobře rozmícháme a postupně dořeďujeme na požadovanou hustotu.Budete-li používat glazuru na štětec, dolijte ještě cca 1 dl vody, glazura musí být hustší, pokud budete používat glazuru pro namáčení, je potřeba doředit cca 2-3 dl vody dle 
potřeby a způsobu práce s glazurou.

Teplota výpalu : 1040- 1140 °C

Podobné produkty

barva průhledná, transparentní
Teplota výpalu 1000 - 1100 °C
barva průhledná, transparentní
teplota výpalu 1000 - 1100°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: